Návštěva divadelního představení v anglickém jazyce

image 50740481V rámci oslav Evropského dne jazyků, který se každoročně slaví dne 26. září, jsme vyrazili s žáky II. stupně na představení v anglickém jazyce do Společenského centra v Oseku. Přijelo za námi pražské divadlo The Bear Educational Theatre. Aby žáci divadlu dobře rozuměli a dokázali reagovat na otázky ze strany herců (ti mluvili po celou dobu jen anglicky), byla vybrána dvě různá představení podle úrovně znalostí. 6. a 7. třída v příběhu s názvem The Alien grammar show pátrala po neznámém vetřelci, který dělal gramatické chyby, které měly děti odhalit. Některým žákům přišel děj příliš jednoduchý, ale z hlediska porozumění cizí řeči byl vyhovující. 8. a 9. třída zase přemýšlela nad detektivním příběhem a hledala pomocí návodných indicií pachatele. Mnozí žáci se společnými silami úspěšně dobrali k rozuzlení záhadného příběhu. Vždy záleželo na každém slovu, a tak byli žáci nuceni udržet pozornost po celou dobu představení. Oslavy Evropského dne jazyků budou pokračovat v rámci výuky i příští týden.

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám