Folkové zastaveníčko

image 50415617Díky naší nové tělocvičně můžeme směle pořádat zajímavé akce pro žáky, které ostatně i nám všem přináší nevšední zážitky. Prostor je to nejen velký, ale i akusticky příjemný. Tentokrát slova chvály zazněla z úst folkového umělce Dana Kubicy z chomutovské hudební agentury Forrest Gump, který našim dětem připravil hodinový hudebně naučný program plný písniček a rytmických her. Slyšeli jsme a zazpívali jsme si písně notoricky známé – např. Citrónky, ale zazněly i takové, kde jsme si vychutnávali melodický hlas interpreta a jeho libozvučné kytary. Nebyl to však klasický koncert, kde bychom jen seděli a poslouchali. Aktivně jsme se podíleli na programu, dozvěděli jsme se zajímavosti ze světa folkové hudby a spolupracovali jsme se zpěvákem – tleskali jsme do rytmu, hráli „na tělo“, či jsme na pokyn zpívali části písní, zejména refrény. Žáci svým chováním a vystupováním vytvořili příjemnou atmosféru, a tak zpříjemnili část dne nejen sobě, ale i svému okolí. Závěrečný potlesk proto patřil právem všem.

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám