Prvňáky navštívili „Medvědi“

IMG 20240215 WA0028Ve středu 14. února byla první třída plná radosti a vzrušení, když přivítala 18 malých návštěvníků z nedaleké mateřské školy. Děti se společně ponořily do rozmanitého programu plného zábavy, učení a tvořivosti, který pro ně přichystala paní učitelka H. Zubrová spolu s paní asistentkou M. Kreisingerovou. V rámci vzájemné spolupráce si děti rozdělily úkoly. Někteří se chopili čtení, jiní hledali obrázky k zadaným slovům. Nechyběla ani matematika. Činnosti byly hravé, připravené jak pro předškoláky, tak pro školáky, kteří zároveň ukázali, co všechno se za 5 měsíců školní docházky naučili. Spolupráce to byla opravdu povedená. Na závěr návštěvy si všechny děti zazpívaly oblíbenou píseň "Hoky Koky" s tanečním pohybem a dostaly malou odměnu za jejich snažení. „Medvědi“ se dnes nejen seznámili se školním prostředím, ale posílili také vzájemný vztah se staršími dětmi. Znovu se uvidíme na zápise do 1. třídy, který letos proběhne v pátek dne 5. dubna.

Družinový karneval

IMG20240209141714Rok se s rokem sešel a my jsme se ve školní družině začali připravovat na každoroční maškarní karneval, který je u dětí velmi oblíbený. Naplánovali jsme ho předtím, než nám děti odejdou na jarní prázdniny, na pátek 9. února. Karneval v 1. a 2. oddělení začal hned po příchodu z oběda. Děti se mohly převléknout do svých kostýmů, společně se vyfotily a maškarní rej mohl začít. Paní vychovatelky měly pro své děti připraveny zábavné soutěže, které se střídaly s tanečním veselím. Poté, co se mohlo přidat i 3. oddělení školní družiny, jsme se všichni přemístili do prostor naší nové tělocvičny. Tam jsme karneval začali tancem s balónky, dále oblíbenou Macarenou a pro děti jsme připravili spoustu zábavných soutěží, za které byli odměněny malou sladkostí. Pro nás bylo odměnou vidět, jak si maškarní karneval děti společně užívají a odchází domů plné zážitků a radosti. Další fotografie z našeho karnevalového veselí můžete vidět v Galerii.

Tell me a story! – angličtina v „devítce“

Canada AlbertaJak otevřít téma CESTOVÁNÍ a zaujmout 15leté žáky? Skrze pravdivý příběh! Dne 5. 2. měli žáci 9. třídy vzácnou příležitost nahlédnout do života mladé Češky, která se před rokem přestěhovala do vzdálené Kanady. Její vyprávění (samozřejmě čistě v anglickém jazyce) bylo okořeněno nádhernými fotografiemi z jejího putování Kanadou. Lucka zakotvila v provincii Alberta, kde se nacházejí úchvatné Skalnaté hory a ještě krásnější jezera. Jak se připravit na setkání s medvědem? Jak se dá kempovat v národních parcích? Jak putovat po horách a nešlápnout na hada? Jak nastartovat auto v krutém mrazu? To je jen ochutnávka otázek, na které jsme dostali odpověď. Na otázku ohledně počasí odpovědělo krátké video s jednoduchým pokusem, kde voda zmrzla během několika sekund! S extrémními podmínkami se musí obyvatelé Kanady v zimním období často vyrovnávat – vždyť zima zde trvá téměř půl roku. Pro žáky to byla cenná lekce, která zanechala ve třídě dojem, že cestování a objevování nových kultur a krajiny stojí za to.

Netradiční svačinka

IMG 20240131 WA0010Ochutnávka exotického ovoce od firmy Bovys, oživila v tomto týdnu svačinovou přestávku žákům od přípravné třídy až po 5. ročník. Tato nevšední akce se stala nejen příležitostí k objevování nových chutí, ale i diskuzí o významu čerstvého ovoce ve stravování. Chutné pokrmy a motivační video vytvořily inspirativní atmosféru. Někteří žáci konzumovali krásně naaranžované ovoce na talíři, jiní si pochutnávali na chutných pomazánkách, kde se exotické ovoce stalo hlavní ingrediencí. Touto aktivitou se snažíme podpořit zdravý životní styl u dětí. Poděkování za přípravu této příjemné akce patří třídním učitelkám a asistentkám pedagoga. Na několik fotografií se můžete podívat v naší Galerii.

Kostelem zněly koledy

kostelK tradičnímu každoročnímu předávání plamínku betlémského světla a instalaci výstavy betlémů v kostele sv. Barbory v Hrobě se možná pomalu přidává tradice další. Již druhým rokem tento požehnaný obyčej zpestřili žáci místní základní školy zpěvem koled. Jak zněl a jak se jejich hlas rozléhal gotickými klenbami kostela, jistě kladně ohodnotili rodiče, obyvatelé města i náhodně příchozí. Ti se zdviženými hlavami vzhlíželi ke kostelnímu kůru a známé koledy zpívali s dětmi. Na kostelní varhany sbor doprovázela paní Jitka Ptáčková, uznání za sólový zpěv patří žákyním Dáše Krejčové a Márii Ptáčkové. Moc nás potěšilo, že si s námi přišla zazpívat i bývala žákyně školy. Velká pochvala a poděkování samozřejmě patří všem našim zpěvačkám i jednomu zpěvákovi za to, že si i na Štědrý den našli chvíli, aby zpříjemnili požehnaný čas ostatním. Do roku 2024 Vám všem přejeme zdraví, klid a rodinné štěstí.

Advent ve školní družině

adventProsinec je měsíc plný očekávání a jinak tomu není ani v naší školní družině. Tento krásný adventní čas jsme zahájili pěveckým vystoupením u rozsvícení vánočního stromu v našem městě. Celý listopad jsme pilně trénovali písničky s doprovodem Orffových nástrojů, abychom mohli první adventní neděli zazpívat u vánočního stromu a potěšit své nejbližší. Během adventu jsme také hodně tvořili. Vyráběli jsme vánoční přání, svícny, čertíky, andílky a Mikuláše. Velkou radost nám udělala sněhová nadílka a mohli jsme jít bobovat, stavět sněhuláky, prostě řádit na sněhu. Z keramické hlíny jsme pro rodiče udělali krásná zimní sluníčka. Užili jsme si Mikulášské odpoledne, kde bylo spousta soutěží a zábavy. V plném proudu byly i přípravy na vystoupení na vánoční posezení hrobských seniorů v restauraci Beseda. Naši tanečníci oprášili letošní jarní country tanec a přidali společnou recitaci vánoční básně. Také jsme nezapomněli jít ozdobit stromek zvířátkům do lesa. Určitě jsme jim udělali velkou radost. Veškeré přípravy na Vánoce jsme zakončili vánoční besídkou, kde jsme si připomněly vánoční zvyky a tradice, nechyběl zpěv koled, soutěže, pohoštění a přípitek s vlastnoručně vyrobeným šípkovým čajem. Ten nám letos moc chutnal. Šípky sbíráme v září, sušíme, drtíme a připravujeme na Vánoce. Poslední tečkou za adventním obdobím ve školní družině byla divadelní pohádka „O Vánocích, které nechtěly být“. Tu jsme si plně vychutnali a už se jenom můžeme těšit na Ježíška a chvíle pohody, klidu s našimi nejmilejšími. Přejeme Vám ze srdce překrásné Vánoce, Silvestr ať vykouzlí štěstí, lásku, úsměv na tváři, ať se Vám v novém roce vše vydaří. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Podkategorie

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám