Turnaj v discgolfu

titulkaVe čtvrtek 25. května vyslala naše škola vybrané sportovce do Teplic na okresní přebor v discgolfu. Pro mnohé nový a neznámý sport, ve kterém jde o to dostat z výhoziště svůj disk do discgolfového koše na co nejméně hodů. Celkem 66 žáků a žákyň z 11 škol sázelo během dvou kol (2 kola po 12 jamkách) pary, birdie a boogie, aby nakonec byli korunováni jak individuální, tak i týmoví mistři okresu. V mladší kategorií nás reprezentovali: Ondřej Borovička, Jan Kosinský a Jan Novák. U starších to byli: Tomáš Kuchařík (umístil se na 5. místě z 32 soutěžících), Jiří Jáchim a Tereza Ernestová (která vyhrála mini soutěž a odnesla si domů nový disk). Nabrali jsme spoustu zkušeností a příští rok budeme útočit na příčky nejvyšší. Děkujeme za reprezentaci. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii, video potom pod odkazem - https://www.youtube.com/watch?v=WYS5hxVMUK8

 

Lyžařský kurs Telnice

Foto 649Málokdo by uvěřil, že absolvujeme lyžařský kurz, když je sněhu málo a vítr hodně fouká. Ale i přes všechny obavy, se výcvik vydařil a podmínky byly ideální. Jako tradičně se naše hrobská výprava spojila s oseckou základní školou. Společně nás do areálu Zadní Telnice dopravil autobus (5 minut pěší cesty od ubytování na chatě U Nováčka). Malá rozcvička se zavazadly nás uvedla do týdenního sportovního režimu. Tři instruktoři převzali pod svá křídla lyžaře do skupin rozdělených podle dosavadních dovedností. Výcvik začali všichni na „modré“ sjezdovce pro začátečníky (Meva) a postupně se, i ti nejméně zkušení, vypracovali na sedačkovou lanovku s náročnějšími svahy. Na trasy našich sjezdů se můžete podívat zde. Nechyběly ani večerní programy v podobě tematických přednášek, zhodnocení dne, hry … Kromě lyží se sportovci vydali na půldenní výlet po okolí. I letos se jídelna proměnila v taneční prostor, kde se naše mláďata naučila country tanec. Děti se po celý týden chovaly slušně, i když občas nějaké to nevhodné slovo padlo a euforie z výkonů občas přesahovala hranici únosných decibelů a usměrňování se zdálo být leckdy nekonečné. To ale neubralo na celkovém zážitku našeho pobytu a nadšení vyzařovalo ze všech přítomných. Jak nám to lyžovalo, můžete zhlédnout na videu zde. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Školní kolo - stolní tenis

DSC 0306Tradiční turnaj ve stolním tenise se konal v Sokolovně 14. a 17. října. Zájem byl velký, především kvůli zajímavým cenám – chytré náramky, power banky a sladké odměny. Žáci i žákyně se snažili probojovat od základní skupiny, kde hrál každý s každým a postupovali pouze nejúspěšnější. Další boje byly vyřazovací, a také emotivnější. Blahopřejeme výhercům (můžete si je prohlédnout v Galerii) a děkujeme za pomoc rozhodčím, sponzorům (firmě OKAY elektro), TJ Sokol Hrob a ZŠ Hrob. Těšíme se na další sportovní zážitek s vámi.

McDonald cup

IMG 7195Z naší školy se v úterý 30. dubna vypravila dvě družstva (mladší 1. - 3. ročník a starší 4. a 5. ročník) do Teplic na ZŠ Koperníkova, kde se utkala ve fotbale s ostatními týmy škol z Teplicka. I když se nám soupeře nedařilo přehrát, nasazení bylo 100% a žáci bojovali ze všech sil. Mladším žákům se podařilo získat bronzovou medaili, ze které jsme měli všichni radost. Soutěžící si můžete prohlédnout v Galerii.

Orientační běh

WhatsApp Image 2019 04 15 at 17.41.31Ve středu 10. dubna proběhlo na Panoramě v Teplicích okresní kolo ZŠ a SŠ v orientačním běhu. Naší školu reprezentovali: N. Zemanová 6. třída, K. Havlíková 6. třída, Š. Malík 6. třída, D. Jáchym 7. třída za mladší žáky. S. Zemanová 8. třída, P. Halfar 9.tř a J. Kraus v kategorii starší žáci. Mladší žáci běželi 1900 m s převýšením 90 m a měli na trase 9 kontrol. Starší žáci měli délku 2200 m, převýšení 80 m a 10 kontrol. Nejlépe se umístila Nela Zemanová a David Jáchym, oba na 9. místě. Ve výsledném pořadí škol jsme skončili na 6. místě z celkem dvanácti škol. Všem běžcům se akce moc líbila a věřím, že zkušenosti, které nasbírali, využijí v dalších závodech. Děkuji všem za vzornou reprezentaci školy. Fotografie ze závodu najdete v naší Galerii.

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám