Bílý únor ve školní družině

20210219 145036Lidová pranostika praví: "Únor bílý, pole sílí." Příroda nám odpočívala pod bílou peřinou, aby měla hodně síly na bohatou úrodu, ale naopak my s našimi dětmi jsme bílé království naší přírody využili k aktivnímu pobytu na čerstvém vzduchu a plně jsme se věnovali zimním radovánkám. Po skoro každodenním vytrvalém tréninku jízdy na bobech jsme pro děti uspořádali závody. Na svahu jsme připravili slalomovou dráhu se čtyřmi brankami včetně cíle. Našim závodníkům jsme měřili čas a počet projetých branek. A opravdu, trénink z nás udělal mistry, protože všechny děti trasu zvládly a závod úspěšně dokončily. Jsou to šikulkové. Zbývající únorový čas jsme trávili broděním se hlubokým sněhem, pozorováním stop lesní zvěře, v napadaných sněhových závějích se krásně dělali andělíčci, jízda z kopce dolů na pytlích také neměla chybu. Na louce u lesa si děti při eskymácké štafetě s boby opět poměřily svou sílu a rychlost. V únoru jsme neměli radost jen ze sněhu, ale i z vydařeného karnevalu. Karnevalové radování propuklo v každém oddělení zvlášť, kde se to hemžilo piráty, kovboji, vílami a jinými postavičkami z pohádek. Všichni si plně užili soutěží, legrace a zábavy. Po celý leden a únor jsme v rámci Recyklohraní měli vyhlášenou sběrovou kampaň na staré mobilní telefony. Soutěžili mezi sebou dvě tlupy – druháci a prvňáci. Nejvíce starých mobilů ulovili druháci. Také jsme dokončili výrobu pítek pro ptáky, která budou umístěna na školní zahradě. Děti měly dobrý nápad, že pítka poslouží ptáčkům i jako koupadla. To bude podívaná. Všichni se už těšíme na jaro a všem přejeme hlavně zdraví. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Karneval ve školní družině

IMG 0789Masky, radost, smích, tanec, hudba  a zábava ... Tak by se dal popsat karneval, který si ve čtvrtek 13. února užily děti v naší školní družině. Originalita, nápaditost masek, radost z tance a pohybu, zajímavé soutěže - to všechno zde bylo k vidění. Vše probíhalo v pohodové atmosféře a na závěr došlo i na hodnocení masek. Porota měla těžkou práci. Po dlouhém rozhodování bylo vybráno několik zajímavých a originálních masek, všechny ostatní byly odměněny alespoň malou sladkostí. Fotografie z karnevalu si můžete prohlédnout v Galerii.

Kouzelné divadlo

zzz1Ve středu 22. ledna jsme ve školní družině přivítali kouzelníka Jakuba Bílka a jak se ukázalo, byla to dobrá volba. Pan Bílek zapojoval děti do kouzel a ty byly nadšené z vykouzlených živých zvířátek – králíčka, holubice a ještěrky. Zažily hodně zábavy, smíchu a křiku. Napětí a úžas nezmizely z jejich tváří během celého vystoupení. Na závěr si děti mohly vykouzlená živá zvířátka dokonce pohladit. Představení se nám moc líbilo a panu kouzelníkovi Bílkovi děkujeme. Několik fotografií si můžete jako obvykle prohlédnout v Galerii.

Úštěcké peklo

IMG 0600Velmi příjemné odpoledne 4.prosince jsme strávili s dětmi ze školní družiny mezi čerty v Úštěku. V úštěcké Pikartské věži nás přivítala milá čertice, která dětem ukázala pohyblivý čertí svět tzv. ,,Peklém“. Prohlédli jsme si expozici dřevěných soch, ilustraci čertů K. Franty a z věže jsme měli krásný výhled do okolí města. V sousedním gotickém sklepení byl opravdový domov čertů. Čerti zde byli vtipní a zábavní, neboť český čert má veselou, srdečnou povahu a smysl pro spravedlnost. Krásně udělané pekelné sklepení, s příběhem a čerty nás všechny pobavilo. Bylo to poutavé a zajímavé. V některých dětech byla malá dušička, ale nakonec obavy z pekla vyprchaly. Čertíci se před pekelnou branou s dětmi vyfotili a rozloučili. Děti si pak ještě zakoupily v Pikartské věži suvenýry a pekelná štěstíčka. Plni dojmů a zážitků jsme se vrátili šťastně domů. Fotografie z našeho výletu naleznete jako obvykle v Galerii.

Veselé kouzlení s Hopsíkem

Foto04Venku panovalo nevlídné listopadové počasí, ale v naší školní družině byla ve středu 13. listopadu usměvavá a veselá nálada, o kterou se postaral kouzelník Hopsík. Kouzelník měl pro děti připravený zábavný program plný magie, ale také písniček a tance. Děti se neskutečně bavily, z našich oken byl slyšet smích, křik, potlesk, jásot a hudba. Tímto chceme poděkovat klaunovi Hopsíkovi za skvěle strávené odpoledne. Naše děti si odnesly z vystoupení plno zážitků a dojmů. Děti se velmi pobavily a paní vychovatelky taktéž. Už se těšíme na další návštěvu.Několik fotografií z vystoupení si můžete prohlédnout v Galerii.

Sférické kino ve školní družině

IMG 4554Po roce 23. října do naší školní družiny zavítalo dětmi oblíbené sférické kino. Velká nafukovací kopule, v níž si děti pohodlně lehly nebo sedly a na jejichž stěnách sledovaly naučně – zábavný film s názvem „Lucia, tajemství padající hvězdy“. Filmem děti provázel tučňák Kuba, lední medvěd Vladimír a kolibřík Lucie. Společně s těmito kamarády jsme pozorovali vesmír z kosmické lodi. Děti se od nich dozvěděly, jak to vypadá na Měsíci, proč padají meteority a svítí komety. Pod hvězdnou oblohou se vše líbilo a z filmu byly děti nadšené. Byl to pro ně velký zážitek.Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.