Březnový pozdrav ze školní družiny

IMG20240326142923Začátkem měsíce března se nám úspěšně podařilo ukončit program finanční gramotnosti a to soutěží AZ kvízu a nakupováním v našem družinovém obchůdku pana Korunky. Navštívilo nás divadlo z Hradce Králové s programem „Z devatera pohádek“ podle K. Čapka se dvěma pohádkami a to O tulákovi Františku Královi a s pohádkou Loupežnickou. Celým měsícem nás provázely svátky jara a Velikonoc. S dětmi se tvořilo ve všech odděleních. Vyráběly se slepičky, zajíčci beránci, velikonoční přáníčka. Naše družinové chodby byly vyzdobeny těmito výrobky a děti si měly ještě co odnést na výzdobu do svých domovů. Také se v naší družince společně soutěžilo a to ve hře ,,Ztracená mláďata“, kdy se domácí zvířátka hledala venku na louce. Nebyla to zvířátka živá. Ta živá za námi přijela s paní Adélkou, která je má na svém dvorečku doma. Navštívila nás kuřátka, kachňátko, slepičky, kůzlátka. Zvířátka se neztratila a byla velmi hodná a také velmi trpělivá. Adélce jsme za odměnu darovali bednu suchého pečiva a ještě jsme zazpívali. Z družiny přejeme všem krásné a pohodové velikonoce a na fotografie z našich akcí se můžete podívat v Galerii.

Karnevalové veselí

IMG20240209141714Rok se s rokem sešel a my jsme se ve školní družině začali připravovat na každoroční maškarní karneval, který je u dětí velmi oblíbený. Naplánovali jsme ho předtím, než nám děti odejdou na jarní prázdniny, na pátek 9. února. Karneval v 1. a 2. oddělení začal hned po příchodu z oběda. Děti se mohly převléknout do svých kostýmů, společně se vyfotily a maškarní rej mohl začít. Paní vychovatelky měly pro své děti připraveny zábavné soutěže, které se střídaly s tanečním veselím. Poté, co se mohlo přidat i 3. oddělení školní družiny, jsme se všichni přemístili do prostor naší nové tělocvičny. Tam jsme karneval začali tancem s balónky, dále oblíbenou Macarenou a pro děti jsme připravili spoustu zábavných soutěží, za které byli odměněny malou sladkostí. Pro nás bylo odměnou vidět, jak si maškarní karneval děti společně užívají a odchází domů plné zážitků a radosti. Další fotografie z našeho karnevalového veselí můžete vidět v Galerii.

Advent ve školní družině

adventProsinec je měsíc plný očekávání a jinak tomu není ani v naší školní družině. Tento krásný adventní čas jsme zahájili pěveckým vystoupením u rozsvícení vánočního stromu v našem městě. Celý listopad jsme pilně trénovali písničky s doprovodem Orffových nástrojů, abychom mohli první adventní neděli zazpívat u vánočního stromu a potěšit své nejbližší. Během adventu jsme také hodně tvořili. Vyráběli jsme vánoční přání, svícny, čertíky, andílky a Mikuláše. Velkou radost nám udělala sněhová nadílka a mohli jsme jít bobovat, stavět sněhuláky, prostě řádit na sněhu. Z keramické hlíny jsme pro rodiče udělali krásná zimní sluníčka. Užili jsme si Mikulášské odpoledne, kde bylo spousta soutěží a zábavy. V plném proudu byly i přípravy na vystoupení na vánoční posezení hrobských seniorů v restauraci Beseda. Naši tanečníci oprášili letošní jarní country tanec a přidali společnou recitaci vánoční básně. Také jsme nezapomněli jít ozdobit stromek zvířátkům do lesa. Určitě jsme jim udělali velkou radost. Veškeré přípravy na Vánoce jsme zakončili vánoční besídkou, kde jsme si připomněly vánoční zvyky a tradice, nechyběl zpěv koled, soutěže, pohoštění a přípitek s vlastnoručně vyrobeným šípkovým čajem. Ten nám letos moc chutnal. Šípky sbíráme v září, sušíme, drtíme a připravujeme na Vánoce. Poslední tečkou za adventním obdobím ve školní družině byla divadelní pohádka „O Vánocích, které nechtěly být“. Tu jsme si plně vychutnali a už se jenom můžeme těšit na Ježíška a chvíle pohody, klidu s našimi nejmilejšími. Přejeme Vám ze srdce překrásné Vánoce, Silvestr ať vykouzlí štěstí, lásku, úsměv na tváři, ať se Vám v novém roce vše vydaří. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Mikulášský výlet

IMG20231128151553Děti ze školní družiny se odpoledne 28. listopadu vydaly na zámek v Roudnici na Labem, oživlý pohádkovými bytostmi. Čekal zde na ně interaktivní program s názvem „Když v pekle sněžilo“. Všichni víme, že s čerty nejsou žerty, a proto jsme měli na tvářičce od jednoho hodného čerta uhelnou čárku, abychom se dostali z „pekla“ ven. V očích některých z nás byl občas vidět trochu strach, ale čerti byli hodní, přátelští a andělé milí. Svatý Petr pookřál, když mu děti zazpívaly, jak andílci v nebi roztrhali peřinu. Na pohádkové cestě zámkem a jeho sklepením děti plnily zábavné úkoly, za které získávaly uhlíky, aby zachránily peklo před zlým přízrakem zvaným Zmatek, který sebral peklu věčný oheň. A jak se v pekle říká: ,,Po čertech jsme se u toho zapotili“. Za svoji statečnost, šikovnost a záchranu pekla dostaly děti od samotného Lucifera kouzelný dárek. A další velkou odměnou pro děti před cestou domů byl nákup suvenýrů a zasloužená svačina. Po zdařilém výletu jsme se všichni šťastně a bezpečně vrátili do svých domovů. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout v Galerii.

Podmořské dobrodružství s Barnym a Beenym

IMG20231108133851Děti školní družiny se ve středu 8. listopadu, ponořily do edukativního příběhu za zázraky podmořské říše ve sférickém kině, s hlavními hrdiny Barnym a Beenym. Do velké kopule se usadily i lehly, aby v pohodlí shlédly řadu zábavných, vzrušujících, ale i poučných zážitků s hlavními hrdiny. Jedním z nich byla záchranná akce kamarádky želvičky Abbey a také objevování nebeských těles s rozeznáváním souhvězdí. Některé děti už kino zažily, pro jiné to byla první projekce i zážitek. Příběh měl našim malým divákům ukázat sílu přátelství, odvahy a ekologického povědomí, což si myslím, že se podařilo z povídání zážitků. A proto…. Pojďme udělat svět čistým a lepším. Několik fotografií si můžete prohlédnout v Galerii.

Roztančená družina

IMG20230921142234 2Motto: Pohyb je život, život je pohyb.
Ve čtvrtek 21. září jsme s dětmi ze školní družiny využili naši velkou tělocvičnu, kde jsme všichni společně protáhli a zahřáli svá těla při tanečně pohybovém programu, který vedla zkušená lektorka. Děti si užily i závěrečnou relaxační chvilku s příjemnou uklidňující hudbou. Tanečně pohybová hodinka nám rychle utekla a poté následovalo rozloučení s naší půvabnou cvičitelkou. Všichni jsme se naučili něco nového a hlavně jsme se přitom pořádně pobavili a vyřádili. Zkrátka pohyb je radost i zábava a my ho máme ve školní družině moc rádi. Několik fotografií z akce si můžete prohlédnout v Galerii.

Projekty Ústeckého kraje

Projekty Ústeckého kraje

Programy EU

Programy EU

Účastníme se projektů

Účastníme se projektu EU Peníze školám